Natural hair care [] Naturalna pielęgnacja włosów

Natural hair careLifestyle

4 April 2016

image1(24)

Hair.

Always in women I admire their hair. I like the most the long and well-kept ones.

As a child and teenager I had a full head of very thick brown curls. Unfortunately I coloured my hair bright blonde for ten years.After two years of brightening the locks remained only in my memory . I loved blonde hair so much that I was ready to give up everything. Finally, when my hair began to fall out and I had to face the decision of purchasing the wigs, I decided to return to my natural colour. I’ve learned to love my hair as they were. I tried to rescue them searching for information on the Internet. I found Anwen’s blog (for Anwen blog click here ), whose knowledge of the hair turned out to be a priceless treasure. I’ve learned from her about natural hair care like oiling , about harmful shampoos etc.


I would like to stay here for a moment and thank Anwen for that,

thanks to her passion, work and willingness

to share her knowledge with others,

I can now enjoy my hair.


Returning to my hair, I decided to show you the effects of oiling, because it still arouses controversy among my friends, although, fortunately, more and more people are convinced to it now . In part, these are the results that I have obtained, and they are noticing them.

What is the oiling?

Oiling is nothing other than applying essential oils onto the hair or scalp. For this purpose you can use olive oil, coconut oil, argan oil and so on. I personally use grapeseed oil. It is perfect for my hair. Use oil on wet or dry hair.I am pouring about one large spoon of oil at hands; rubbing; first I am touching the tips of the hair, then starting from the height of the ear I am moving hands down towards the end of the hair. After applying the oil onto hair, I am heating hair up with hair dryer on medium heat setting – it opens the hair cuticles and allow nutrients to penetrate inside the hair. Then I am wrapping the hair in a bun,putting a towel or shower cap on to keep the temperature in and I am leaving it there for two hours or overnight. After that time, I am washing the hair allowing the foam to flow through the hair. I put conditioner and mask, and finally I am rinsing everything off. I leave the hair to dry naturally or I am drying it with hair dryer on medium heat setting.

Effects of three months of oiling the hair.

 

The photo was taken in December. Forgive me the photo but I did not think at that time ,that this image will be submitted as a “before” in a post about the hair. A week after taking a picture I dyed my hair dark brown and started oiling them.

IMG_7109

Hair began to grow again after a period of loss and in March after three months of oiling looked much better. Seeing the effects I decided I’d share them with you so that you too can benefit from this easy way to healthier hair. Now, every month I will try to show you the changes that occur on my head and describe current care.

IMG_6534

Currently, the hair look as follows. My goal at the moment is to maximize their volume and to prevent the recurrent falling out.

IMG_6507


 

 

Naturalna pielęgnacja włosów


Lifestyle

4 Kwiecień 2016

 

Włosy.

Zawsze u kobiet podziwiam włosy. Najbardziej podobają mi się długie i zadbane.

Sama jako dziecko i nastolatka  miałam bujna czuprynę brązowych loków. Niestety rozjaśniałam włosy do jasnego blondu przez dziesięć lat. Po dwóch latach rozjaśniania po lokach pozostało tylko wspomnienie. Wtedy nie była to dla mnie wielka strata. Tak bardzo podobały mi się  jasne włosy, ze gotowa byłam oddać wszystko. Kiedy w końcu włosy zaczęły wypadać i stanęłam przed decyzja o zakupie peruki zdecydowałam o powrocie do mojego naturalnego koloru. Nauczyłam się kochać moje włosy takimi jakie były. Próbowałam je ratować szukając informacji w internecie. Trafiłam na blog Anwen (Kliknij tutaj), której wiedza o włosach okazała się bezcennym skarbem. Nauczyłam się od niej naturalnej pielęgnacji, o olejowaniu, szkodliwości szamponów itd.


 

Zatrzymam się tutaj na chwile i podziękuje Anwen za to,

że dzięki jej pasji, pracy i chęci dzielenia się z innymi

ja mogę dzisiaj cieszyć się włosami.

 


Wracając do moich włosów zdecydowałam się pokazać Wam efekty olejowania, ponieważ wzbudza ono nadal kontrowersji wsród moich znajomych, chociaż na szczęście coraz więcej osób się do niego przekonuje. Po części są to efekty, które ja uzyskuje, a które oni zauważają.

Na czym polega olejowanie?

Olejowanie nie jest niczym innym jak nałożeniem na włosy lub tez skore głowy olejków. Użyć do tego celu można oliwy z oliwek, oleju kokosowego, oleju arganowego itd.
Ja osobiście używam oleju z pestek winogron. Idealnie sprawdza się on na moich włosach.
Olej stosujemy na suche lub mokre włosy. Wylewam około jednej dużej łyżki na dłonie, rozcieram, najpierw dotykam końcówek włosów, następnie od wysokości ucha przesuwam dłonie w dół, do końca włosów. Po nałożeniu oleju podgrzewam włosy średnim nawiewem suszarki w celu otworzenia łusek włosa aby substancje odżywcze mogły wniknąć wgłąb. Następnie zawijam włosy w kok, nakładam ręcznik lub czepek w celu utrzymania temperatury i trzymam tak przez dwie godziny lub cała noc. Po upływie porządnego czasu myje włosy pozwalając pianie spłynąć po włosach. Nakładam odżywkę i maskę a na końcu wszystko spłukuje. Pozostawiam włosy do wyschnięcia lub susze średnim nawiewem z suszarki.

Efekty trzymiesięcznego olejowania włosów.

 

 

Zdjęcie jest zrobione w grudniu. Wybaczcie kadr ale nie myślałam wtedy, że to zdjęcie będzie złożyć jako “przed” w poście o włosach. Tydzień po zrobieniu zdjęcia pofarbowałam włosy na ciemny brąz i rozpoczęłam olejowanie.

IMG_7109

Włosy zaczęły odrastać po bujnym okresie wypadania i w marcu po 3 miesiącach olejowania wyglądały o wiele lepiej. Widząc efekty postanowiłam, że podzielę się nimi z Wami abyście też mogli korzystać z tego łatwego sposobu na zdrowsze włosy. Teraz co miesiąc postaram się pokazać Wam zmiany jakie zachodzą na mojej głowie i opisać aktualna pielęgnacje.

IMG_6534

Aktualnie włosy prezentują się tak. Moim celem w tej chwili jest ich zagęszczenie i powstrzymanie nawracającego się wypadania.

IMG_6507

Follow:
Instagram

Komentarzy: 6

 1. Anna
  4 kwietnia 2016 / 16:26

  Aniu zmiana na Twojej głowie jaka zaszła jest ogromna…a włosy prezentują się świetnie !!

 2. Aga
  4 kwietnia 2016 / 18:38

  Jak często olejujesz swoje włosy? Zmiana na lepsze, szczerze ? Nie do poznania :)chyba musze wrocic do swojej pilegnacji 😉

  • Anna
   Anna
   Autor
   4 kwietnia 2016 / 21:39

   Dziekuję Aga 🙂 na początku olejowałam co mycie, kiedy włosy były już nawilżone zmniejszyłam częstotliwosć do raz w tygodniu. Zachęcam Cie do ponownego stosownia olejów.

 3. 14 kwietnia 2016 / 14:34

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 4. 20 lipca 2016 / 17:15

  Greetings! Very helpful advice in this post! It’s
  the little changes that make the most significant
  changes. Thanks a lot for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *