DETOX Green Juice [] Podstawowy zielony sok

 Green Juice


Nutrition

23 May 2016

IMG_0452

Sometimes I am looking back at  my life and I can’t believe how much it has changed, especially when it comes to my approach to food. Right now I am much more conscious how important it is to supply our bodies with nutrients. Before eating purpose was only to satisfy hunger. Taking in consideration fact that I was born in polish coulture, in which “fluffy” kids are the ones who are well fed, it was very difficult for me to switch to absolutely different kind of eating. To be honest I am still fighting with old habits and too big food portions. Thankfully I know now which products I should reach for and how to prepare them as well. Internet is very generous source of information in this topic and I was “feeding” my hunger for knowledge thanks to it. However I have learnt a lot more from my dietary course which I joined to. Despite previously gained knowledge, the course made me realize how important vitamins and minerals are for our bodies. Without them our body is unable to function.
 IMG_0430
Whilst I was searching for ways how to naturally deliver this nutrients to the body I became interested in freshly squeezed juices. To be honest, at the beginning the fact of drinking green vegetable juice was frightening me but health was more important for me. Me and my family took the challenge and we bought juicer ,which was the beginning of the brand new chapter in our life. From that time vegetable and fruity juices became very important part of our life. After 2 years we have decided to buy slow juicer from Kuvings brand. Great advantage of this machine is the fact, that ready juices can be stored up to 24 hours in the fridge unlike juices from juicer which has to be consumed straight after juicing.
The most common juice for us is the basic green juice.
IMG_0456

 

Detox Green Juice:

 
4 kale leaves
3 green apples
1 green cucumber
4 stalks of celery
1 lemon
1 fennel bulb
2cm of ginger
IMG_0425
 
I  wash the kale leaves througthly  and then I soak them in water for 30 minutes. I peel the cucumber if it is not organic. I slice the vegetables finely and put them into the machine mixing drier and more juicer ones, one after another. Juice can be stored in the fridge for 24 hours.
How about you? Are you drinking any juices? If yes then please share your tasty recipes with me 🙂
IMG_0435
IMG_0440
translated by Anette

Podstawowy zielony sok

Nutrition

23 Maj 2016

IMG_0452

 

Czasem patrzę wstecz na moje życie i nie mogę uwierzyć jak bardzo się zmieniło, szczególnie jeśli chodzi o moje podejście do odżywiania. Jestem teraz znacznie bardziej świadoma tego jak bardzo ważne jest dostarczanie składników odżywczych naszemu organizmowi. Wcześniej jedzenie było tylko czynnością wykonywaną po to aby zaspokoić głód. Biorąc pod uwagę, że urodziłam się w polskiej kulturze, w której pulchne dzieci to dobrze karmione dzieci cieżko mi było sie przestawić na kompletnie inny sposób odżywiania. Szczerze mówiąc dalej walczę z nawykami i zbyt dużymi porcjami jedzenia. Na szczeście wiem już po jakie produkty siegnąć i jak je przygotowywać. Internet jest bardzo bogatym źródłem informacji na ten temat i to właśnie tam zaspokajałam pragnienie wiedzy na ten temat. Jednak bardzo dużo uświadomił mi kurs dietetyki na który się zapisałam. Mimo wcześniej zdobytej wiedzy to on dopiero uświadomił mi jak ważne dla organizmu są witaminy i minerały. Bez nich w sumie nasze ciało nie może funkcjonować.
IMG_0430
Szukając sposobów aby naturalnie dostarczyć tych składników zainteresowałam sie świeżo wyciskanymi sokami. Szczerze mówiąc na początku picie zielonego soku z warzyw przerażało mnie ale zdrowie było dla mnie ważniejsze. Ja i moja rodzina podjeliśmy wyzwanie i zakupiliśmy sokowirówkę rozpoczynając tym samym kompletnie nowy etap w naszym życiu. Od tamtego czasu soki warzywne i owocowe stały sie ważną częścią naszego życia. Po dwóch latach zdecydowaliśmy się na zakup wolnoobrotowej wyciskarki do soków firmy Kuvings. Wielką zaletą tego urządzenia jest to, że soki mogą być przechowywane przez 24 godziny w lodówce w przeciwieństwie do soków z sokowirówki, które muszą być spożyte natychmiast po wyciśnięciu. 
Najczęstszym sokiem jaki pijemy jest podstawowy zielony sok. Ma on za zadanie oczyścić organizm z toksyn. 
IMG_0456
 

Detox Podstawowy zielony sok

 
4 liście jarmużu 
3 zielone jabłka
1 zielony ogórek 
4 łodygi selera naciowego
1 cytryna
1 bulwa kopru włoskiego 
2 cm imbiru
IMG_0425
 
Liście jarmużu myje dokładnie w wodzie a następnie namaczam je przez 30 min. Ogórka obieram ze skóry jeśli nie jest organiczny. Łykowate warzywa kroje drobno i wrzucam do maszyny na przemian z bardziej soczystymi. 
Sok można przechowywać w lodówce 24 godziny.
A Wy? Pijecie soki? Jeśli tak to podzielcie się swoimi przepisami. 
IMG_0435
IMG_0440

Follow:
Instagram

Komentarzy: 3

 1. Aga
  23 maja 2016 / 11:46

  Czemu akurat jabłko musi byc zielone ? My uwielbiamy sok ze szpinaku, jabłka, gruszki i pomarańczy 😉

 2. Aneta
  23 maja 2016 / 22:38

  Ja póki co mam faze na smoothies😊 ale cos czuje ze soki tez zagoszcza u mnie w domu😊 fajny poscik👌

 3. Jaga
  24 maja 2016 / 21:28

  Soki…mmm mm pycha.A zrobione samemu…zielone …nic dodać nic ująć. Najlepsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *