Protein pancakes [] Naleśniki proteinowe

Protein pancakes


Nutrition

31 July 2016

IMG_1628

IMG_1635IMG_1617

We are all have those moments in life when we need to slow down a bit. Life flies by so fast… home tasks, children, job… I got to this point too. Once I was terrified of those moments of lack of motivation, goals and lack of strength to carry out anything whatsoever. It seems to me that because of young age I didn’t understand that or I just had the weight of the world on my shoulders. Now I’m a bit older, more experienced, and frankly saying I love these moments. Less planning, less expecting and above all I take a rest. Life is a balance between the good and the bad.
I turn back then and by looking at my life I try to learn something from my mistakes because that is what we should do, don’t we?

Then later on I expect the moment when the cakes no longer taste so delicious, trousers are getting tight, I don’t enjoy my reflection in the mirror anymore, and there is too much cheese on the pizza!

I love the influx of motivation and excitement. It gives me a lot of strength to start again, even if this is another try. That’s what is all about: never give up and go ahead with your goals.

One thing that stayed with me for all this time is the fact that I don’t eat meat. However do I still eat eggs. I take advantage of this privilege because I tend to notoriously fry protein pancakes with blackberries. I personally think, mango sauce matches perfectly for this dish.

Protein pancakes

IMG_1630

IMG_1654

Ingredients for pancakes mixture:

 3 eggs (1 egg yolk)
40g grounded oat flakes
1 scoop of protein (I buy vegan blend of the company MyProtein)
1 banana

 Extras:
15 g of walnuts
1 handful of blueberries
coconut oil
1 mango

Blend all mixture ingredients. Melt coconut oil on a hot pan. Pour in a ladleful of batter, simultaneously tipping the pan so that the mixture spreads evenly.
Then imediately crush nuts on it and throw few blueberies (3-4 on each pancake).
After a while gently turn over the pancake to fry it on the other side.
In the meantime peel off the mango and blend it to make a sauce.
Slide off the pancake and pour the mango sauce on it.

IMG_1625

IMG_1616

Translated by Violette


Naleśniki proteinowe

Nutrition

31 Lipiec 2016

IMG_1628

IMG_1635

IMG_1617

Wszyscy mamy takie momenty w życiu, w których musimy na chwile stanąć. Życie upływa szybko, dom, obowiązki, dzieci lub praca. I dla mnie poraz kolejny przyszedł taki moment. Kiedys byłam przerażona tymi chwilami braku motywacji, celu i siły do realizacji czegokolwiek. Wydaje mi się, że ze względu na wiek nie rozumiałam tego lub za wiele ciężaru brałam sobie na ramiona. Teraz jestem starsza, bardziej doświadczona i szczerze mówiąc uwielbiam te chwile. Mniej planuje, mniej oczekuje i przede wszystkim odpoczywam. Życie to balans pomiedzy tym co dobre a tym co złe. Odwracam sie wtedy do tylu i spoglądam na swoje zycie i probuje nauczyć sie czegoś ze swoich błędów bo przecież o to chodzi prawda?
Oczekuje poźniej tego momentu kiedy ciasta nie smakują juz tak pysznie, spodnie robią się ciasne, widok w lustrze już nie cieszy, a sera na pizzy jest stanowczo za dużo!
Uwielbiam napływ motywacji i ekscytacji. Daje mi to dużo siły do tego aby zacząć działać na nowo, nawet jeśli jest to kolejny raz. Przecież właśnie o to chodzi zeby sie nie poddawać i zawsze isc do przodu.

Jedyna rzecz, która została ze mna przez cały ten czas jest fakt iż nie jem mięsa. W mojej diecie cały czas sa jednak jajka. Korzystam jeszcze z tego przywileju ponieważ i notorycznie smażę naleśniki proteinowe z borowkami. Jeśli chodzi o sos to osobiście uważam ze sos z mango idealnie pasuje do tego dania.

Naleśniki proteinowe

IMG_1630

IMG_1654

Składniki

3 jajka (ja daje 1 zółtko)
40g płatków owsianych zmielonych na make
1 miarka odzywki białkowej (ja używam Vegan Blend od firmy MYPROTEIN)
1 banan

Dodatki

15 g orzechów włoskich
Garść borówek amerykańskich
Olej kokosowy do smażenia
1 mango

Wszystkie składniki na naleśniki blendujemy. Na patelni rozpuszczamy olej kokosowy i wylewamy masę formując nalesniki. Na świeżo wylana masę kruszę orzechy i wrzucam jagody (po 3-4 na kazdy). Po chwili obrócić delikatnie nalesniki na druga stronę. W międzyczasie obrać mango i zmiksować na sos. Gotowe nalesniki wyłożyć na talerz i polać sosem.

IMG_1625

IMG_1616

Follow:
Instagram

Komentarzy: 2

 1. Aneta
  1 sierpnia 2016 / 22:43

  Wyglądają przepysznie!

  • Anna
   Anna
   Autor
   2 sierpnia 2016 / 17:48

   Pyszne są. Te ktore zrobił Jonny tez wyglądały rewelacyjnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *