Pudding with Chia seeds [] Pudding z nasion Chia

Pudding with Chia seeds


Nutrition

19 September 2016

img_2655img_2245

Nothing’s more challenging in life than changing our own habits. I found it out the hard way. Some behaviours, especially those assimilated in early childhood are not easy to change, and according to some psychologists may not be changeable at all.  They claim that one habit can only by substituted by another habit. Ideally when we don’t have to change our habits, and just replace them with something better, as I did – the replacement of an unhealthy dessert to the mega healthy one. Just a little cheat…  I personally love my rituals and I like to have those moments in the day to sit and have a cup of coffee and something sweet. That is when I create my best ideas. Why should I give it up?

I remember when I was changing my diet to the healthy one I was craving badly for desserts. I might not be the big fun of a chocolate (definitely my husband is!) but I love to feel the sweet taste. Obviously my biggest frucose providers are fruits but I want to cater to other senses. We eat with our eyes too.

I am a mum and  time is always precious to me, so simple desserts are the best desserts. The ideal dessert of the year is pudding with Chia seeds, that is rich in  minerals and vitamins giving us boost of long-lasting energy and efficiency of the body.  It also has a positive impact on the condition of hair and skin, making them look fresh and bright.

Pudding is simple to prepare, looks amazingly tasty and there isn’t much work needed to make it look good as the seeds dipped in a coconut milk look fantastic. In addition the recipe is pure vegan what has  significant meaning to my family.

img_2674

Pudding with Chia seeds

– 4 spoons of Chia seeds
– 400 ml coconut milk (can)
– half glass almond milk

– xylitol

– fruits (strawberries or mango is the best)

Mix chia seeds with coconut milk then add almond milk and xylitol. Let rest in the fridge for 3 hours. Then blend  the fruits and pour into the dessert bowls or glasses.

img_2651

Translated by Violette


Pudding z nasion Chia

Nutrition

19 Wrzesień 2016

img_2655img_2245

Nic nie przychodzi tak cieżko w życiu jak zmiana własnych nawyków. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Niektóre zachowania szczególnie te które zaobserwowaliśmy i zapamiętaliśmy w dzieciństwie są bardzo trudne do zmiany, lub nawet niemożliwe jak twierdzą niektórzy psycholodzy. Głoszą oni że nawyk może być jedynie zastąpiony przez drugi nawyk. Najlepiej  jest kiedy nie musimy zmieniać nawyku tylko go zamieniamy, np niezdrowy deser na zdrowy. Takie małe oszustwo. Ja osobiście kocham rytuały i lubię tą moją chwile na kawę i co słodkiego. Wtedy wlasnie powstają moje najlepsze pomysły. Jakże miałabym z tego zrezygnować?

Pamiętam kiedy zmieniłam swoją dietę na zdrową strasznie cieżko brakowało mi deserów. Może nie jestem największym fanem czekolady (zdecydowanie jest nim mój mąż!) ale lubię poczuć słodycz. Oczywicie owoce są dla mnie jak najbardziej dostarczycielem fruktozy jednak chciałam zaspokajać także inne zmysły. Przecież je się też oczami. 

Jestem mamą więc czas jest u mnie na wagę złota także proste desery to najlepsze desery. Idealnie w roli „Deseru Roku” sprawdza się pudding z nasion Chia. Minerały i witaminy zawarte w nasionach pozwalają zachować na długi czas energię i sprawność organizmu. Wpływają też pozytywnie na stan włosów i skóry, sprawiając, że wyglądają one świeżo i promiennie. Pudding jest prosty w przygotowaniu, wyglada rewelacyjnie i nie potrzeba wiele aby osiagnać smakowity wygląd, ponieważ same nasionka w białym mleku kokosowym wyglądają rewelacyjnie.  Dodatkowo, co w przypadku mojej rodziny jest wielkim plusem, jest to przepis czysto wegański!

img_2674

Pudding z nasion Chia

– 4 lyżki nasion Chia

– 400 ml mleka kokosowego (puszka)

– pól szklanki mleka migdałowego lub kokosowego

–  ksylitol do smaku

– owoce ( najlepsze są truskawki lub mango)

Nasiona wsypujemy do miski i zalewamy mlekiem. Dokładnie mieszamy dodając mleko kokosowe i ksylitol. Wstawiamy do lodówki na 3 godziny. Po upływie czasu blendujemy owoce i przekładamy do pucharków i gotowe! 

img_2651


Follow:
Instagram

Komentarzy: 2

 1. Avatar
  Anna
  19 września 2016 / 21:40

  Pychotka ☺

 2. Avatar
  Karolina
  11 października 2016 / 19:13

  Musze koniecznie spróbować!! wyglada mega apetycznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *