Melville Castle – Scotland [] Zamek Melville – Szkocja

 

Melville Castle – Scotland


Travel

25 November 2016

img_3753img_3747img_3750img_3852

I think nothing is more beneficial for our development than exploring new places. The desire to self-growth is deeply rooted inside us- like the evolution, so making  a list of places that we would like to visit is a great idea.–It is in such moments we break out from everyday life and we’re just curious. Again we become children who don’t need to see ,they are  open to a new experience and what’s most important, they accept it. Who does not have a greater tolerance than a child?!

There are some parts of the world that stay in our memory for longer than other ones. Perhaps because of the energy that vibrates in this place, or the charm or maybe it is simply the fulfillment of a childhood dream. When planning a short trip to Edinburgh with children I decided to spice up the stay in a nice place. I don’t belong to people loving a city life and if I can decide I always try to choose a place among the greenery. Located literally 15 minutes by car from the center of Edinburgh – Melville Castle, was an ideal place.

img_3928

img_3760img_3857

Unquestionably I can say that I felt there wonderfully. Amazing atmosphere of wood-paneled anteroom, the charm of a roaring fire in the large fireplace greeting guests and a friendly staff made it all perfect. It didn’t take even 15 minutes and I already wanted to stay there forever. The view from the window overlooked a rear part of the castle and you could see a beautiful fountain in the center of the green square. Room was reasonably sized and we didn’t feel cramped even though it was 4 of us staying there. Paintings, sculptures, chandeliers, all created a cozy, elegant atmosphere. There is a river near the castle that flows in a company of big, old trees. The road from the gate to the mansion itself is charming.

img_4021img_4051img_3026

img_3030

The castle has 32 rooms, the reception, library with a bar, restaurant (available also for people from outside), wedding ceremony hall, function room and more wonderful rooms. There’s also a wedding tent at the side of the castle.  If you happen to be near the place, you planning a wedding or simply you love castles, like I do – add the Melville Castle to your list of places-to-visit.

img_4055

img_3920img_4066img_3742

image13

 Translated by Violette

 

 

 


Zamek Melville – Szkocja

Podroze

25 Listopad 2016

Myśle, że nic nie jest tak zbawienne dla naszego rozwoju niż poznawanie nowych miejsc. Chęć rozwoju jest w nas głęboko zakorzeniona jak ewolucja więc sporządzenie listy miejsc, które mielibyśmy możliwość i chęć odwiedzić jest jak najlepszym pomysłem. To właśnie w takich chwilach odrywamy się od codzienności i jesteśmy po prostu ciekawi. Na nowo stajemy się dziećmi, które nie muszą wiedzieć, które otwierają się na to co nowe i co najważniejsze akceptują to. Któż nie ma większej tolerancji niż dziecko?!

Są takie zakątki świata, które zapadają nam w pamięci bardziej niż inne. Może z powodu energii, która w tym miejscu wibruje, lub uroku  a może po prostu było to spełnienie dziecięcego marzenia.
Planując krótki wypad do Edynburga z dziećmi postanowiłam urozmaicić czas pobytem w miłym miejscu. Nie należę do ludzi przypadających za miastowym życiem i jeśli mogę decydować to zawsze staram się wybierać  miejsca wśród zieleni. Położony dosłownie 15 min samochodem od centrum Edynburga  zamek Melville był się idealnym miejscem.

Z czystym sumieniem moge powiedzieć ze czulam sie tam cudownie. Niesamowity klimat wylozonego drewnem przedsionka, urok rozpalonego ognia w dużym kominku witający gości i przemiła obsługa robiły swoje. Nie minęło 15 min a juz chciałam tam zostać na zawsze. Widok z pokoju który dostaliśmy roztaczał się na tylnią cześć zamku gdzie na środku zielonego placu była fontanna. Pokój był odpowiednich rozmiarów i nie było nam ciasno pomimo iż byliśmy tam we czworo. Obrazy, rzeźby, żyrandole wszystko tworzyło to przytulny, elegancki klimat. Koło zamku płynie rzeka oraz rosną wielkie, stare drzewa. Droga od bramy do samej rezydencji jest urokliwa.

W zamku znajduje się około 32 pokoi, recepcja, biblioteka z barem, restauracja (dostępna rownież dla gości z zewnątrz) sala do zaślubin, sala na przyjęcia, oraz wiele innych cudownych pomieszczeń. Z boku zamku wygospodarowano także miejsce na namiot, w którym organizuje się wesela. Jeśli będziecie w pobliżu, planujecie ślub lub po prostu kochacie zamki tak jak ja koniecznie wpiszcie zamek Melville na listę do odhaczenia.

Follow:
Instagram

Komentarzy: 3

 1. Avatar
  Vist
  25 listopada 2016 / 11:38

  Stunning place!

 2. Avatar
  Karolina
  25 listopada 2016 / 14:14

  Amazing place :*

 3. Avatar
  Anette
  25 listopada 2016 / 17:30

  Przepiękne miejsce!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *